Aktualności
BOŻE CIAŁO W STARYM SĄCZU [zdjęcia]
4 czerwca w całym Kościele przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W Starym Sączu centralna Msza Święta została odprawiona na rynku o godzinie 10.00.
Po zakończeniu Eucharystii wyruszyła tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich został odśpiewany fragment Ewangelii, a uczestnicy poprzez modlitwę i śpiew oddawali cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Procesja zakończyła się przy kościele pw. Bożego Miłosierdzia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i godne przeżycie tej uroczystości. Wyrazy wdzięczności kierujemy do osób zaangażowanych w budowę i dekorację ołtarzy, a także do wszystkich, którzy pomogli w organizacji procesji: ministrantów, lektorów, członków asysty, niosących baldachim, chorągwie i feretrony oraz pozostałe oznaki naszej wiary. Dziękujemy również osobom odpowiedzialnym za nagłośnienie.
Boże Ciało przypomina nam, że wiara nie jest jedynie sprawą prywatną, lecz domaga się odważnego świadectwa w codziennym życiu. Procesja eucharystyczna jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem naszej przynależności do Kościoła. Niech udział w tej uroczystości umacnia nas w wierze oraz inspiruje do dawania świadectwa Ewangelii każdego dnia.





