Aktualności
LEKTORZY NA DIECEZJALNYM SPOTKANIU W TUCHOWIE [zdjęcia]
W sobotę, 13 czerwca br., w Tuchowie odbyło się III Diecezjalne Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, połączone z comiesięcznym spotkaniem „Czuwania o Powołania”. W wydarzeniu uczestniczyło kilku lektorów z naszej parafii.
Najpierw uczestnicy zwiedzili muzea sanktuaryjne i zobaczyli żywą szopkę, następnie wysłuchali konferencji ks. Bartosza Wilkosza, wikariusza z Zalasowej. Kapłan zachęcał chłopaków, aby byli przyjaciółmi Jezusa oraz nie marnowali czasu i szansy, jaką jest każda Msza Święta. Wskazywał również na potrzebę zawierzenia Matce Bożej Tuchowskiej, podkreślając, że ten, kto idzie z Maryją, zawsze jest blisko Jezusa.
Centrum stanowiła Msza Święta pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza z Tarnowa.
Lektorzy wzięli też udział w rozgrywkach zespołowych. Mieli okazję skorzystać ze spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Na końcu wysłuchali świadectwa ojca prefekta Wacława Zyskowskiego CSsR o odkrywaniu i realizacji powołania zakonnego oraz kapłańskiego. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć postoju w restauracji McDonald’s.





